2008. szeptember 21., vasárnap

Isaszeg Aranytakaró Díj

Tigit hetek óta komoly odafigyeléssel készítjük fel a versenyekre, ( tenyésztője komoly segítségével) mert igazából mint már ezt többször írtam neki ez a specialitása, ő egy igazi verseny angol agár, aki ez melett természetesen szép is. Erre az isaszegi versenyre is nagyon készültünk. Tigi igen fiatal még két év, 4 hónap, írható a korának számlájára. A tegnapi versenyen az előfutamokban első idővel futott be, ami 29,56 volt a másodiknak befutó agár ideje 29, 79 re sikerült. Nagyon nagy izgalommal vártuk a döntőt, és Tigi is sokkal izgatottabb volt mint eddig bármely versenyen, vagy edzésen. Sajnos a nyulhúzó gép kuplungja elromlott ezért leállítani nem lehetett így a startoltatásnál, nagyon kellett figyelni, hogy mikor kerül be az agár a start boxba, szerencsére a starter rengeteget segített, és nagy odafigyeléssel kezelte a problémát. A startnál sorsolás van, mindenki húz egy zacsiból, és ez dönti el hányas számú boxból indulhat a kutyája, mi a 3 ast húztuk, el is indult a futam, és az izgalom csak egyre nagyobb lett, sajnos Tigi elött a két melette futú agár rögtön összezárt ezért már a startnál kerülnie kelett, majd a kettes kanyarba ki is lökték a pálya szélére, így az ötödik helyre esett vissza, a helyzetfelismerés után elkezdett kívülről előzni, és a 4 es kanyarnál hozta be a második helyen futó társát, majd a célba érve már ő került be második idővel. Nagyon büszkék vagyunk rá, mert gyors helyzetfelismerés után képes volt folyamatos korigálásra, és végül 29, 92 es idővel18 angol agár szuka közül második helyen végzett 13 századdal lemaradva az első agár elött, ami alig egy testhossz.