2011. március 19., szombat

Hibázhatsz,

Óhatatlan előfordul, hogy néha hibát követünk el, még akkor is, ha személyiségünk szerint ezt borzasztó nehezen viseljük néhányan. Persze itt is vannak akik könnyedén átlépnek rajta, és vannak akik hetekig gyötrődnek. Percek alatt szűnnek meg munkahelyek, és bár jönnek létre újak, de ezeknek a száma nyilván sokkal kevesebb.
Mit is nevezünk munkának, bármi olyan tevékenységet ami szellemi vagy gyakorlati ill. fizika megmozdulással jár, és ez akkor hasznos ha fizetnek is érte, vagy a javunkat szolgálja.
Milyen szükségletei vannak az embereknek, és milyen rétegekbe lehet sorolni? Nagyon nehéz.
Sajnos kevés magyarul megjelent műve van Abraham Maslow amerikai pszichológusnak aki az 1950-es években dolgozta ki a Maslow-piramis elméletét, mely a motivációkutatás egyik alaptétele. Abraham Maslow szerint a szükségleteknek létezik egy hierarchiája.



Maslow azt mondja, hogy minden következő szintet az előző szint betöltése után lehetséges elérni. Ha ránézünk az ábrára ez teljesen logikusnak tűnik. Hiába próbáljuk meg biztonságban érezni magunkat, ha az előző feltétel a fizikai szükségletek nem teljesültek, és persze ez így megy lépésről lépésre.

"A Maslow által elképzelt hierarchia azonban nem minden esetben érvényesül, például ez a rendszere a motivációknak nem magyarázza meg az éhező tudósok, vagy az éhségsztrájkot folytatók viselkedését, akik alapvető szükségleteiket alárendelik egy magasabb szükségletnek. "

Vannak pillanatnyi és időszakos helyzetek, amikor az önmegvalósítás, vagy alkotás egy külső agyi tevékenységet befolyásoló dolog hatására jön létre, ez az alkotási tevékenység rövid ideig tart.
Az emberek nagy arányban ragadnak le az legalsó szinten, szinte fel sem fogják miért nem akarnak tovább lépni, nagyon sokszor kérdezem, hogy mi lehet ennek az oka, választ kívülről még nem kaptam rá, csak egy belső érzés, érdemes rá odafigyelni. Rengeteg emberrel állok kapcsolatban, és sokszor veszem észre, hogy a kérdéseimre, hogy miért nem lépsz tovább, vagy miért nem dolgozol, a válaszban benne van, hogy szinte mindig másokat hibáztatnak a saját sorsukért .

Nincsenek megjegyzések: